Haridustehnoloogilise taristu seminar – 1.kodutöö

Postitus on aine ” Haridustehnoloogilise taristu seminar” esimene kodutöö.

 

  1. Mida tähendab HT ja tehnoloogi roll minu jaoks – kuidas toetan inimesi soeses taristuga;

Haridustehnoloog koolis :

  • inimene, kes ühendab hariduse ja tehnoloogia,
  • inimene, kes toob tehnoloogia kooli, et täita hariduslikke eesmärke,
  • inimene, kes toob tehnoloogia kooli, et seda õpitakse kasutama, mitte kartma.

Selleks, et neid eesmärke täita on haridustehnoloogi ülesanded koolis väga varieeruvad ja seinast seina. Alustada tuleb sellest, et vastata küsimustele ja selgitada, miks on tehnoloogia kasutamine koolis siiski vajalik. Kui mitte muudel põhjustel, siis põhjusel nr. 3 (vt eelnevat loetelu). Küsimused võivad minna välja selleni, et millist veebimajutuse, listide halduse, serveri jne teenust asutuses kasutada.

Sinna vahepeale jääb palju muid küsimusi. Taristu teemalised on neist otseslt või kaudselt suur osa.

Kui õpetaja juba haridustehnoloogi juurde abi tuleb küsima, siis on see tihti seotud sellega, et õpetajal on idee, mida ta tahaks tunnis teha, aga ei oska või ei tule selle teostus välja. Sellisel juhul on haridustehnoloogi ülesanne keskenduda õpetaja ideele ja aidata õpetajal välja mõelda lahendus. Selleks on vaja, et haridustehnoloog orienteeruks väga hästi internetis leiduvate lahenduste maailmas.

Teine olukord kui õpetaja haridustehnoloogi juurde tuleb on see kui miski ei tööta üldse või ei tööta ootuspäraselt. Seetõttu peab haridustehnoloog omama ka elementaarseid teadmisi kuidas riistvara hallata ja pisemaid probleeme lahendada.

Juhtkond on teine huvigrupp kelle heaks ja kellega koos tuleb koolis taristu teemal koostööd teha. Haridustehnoloog peab omama head ülevaadet, mis riistavara ja tarkvara kooli soetatu on ja mida kasutatakse ning mida mitte ja mis on veel hädavajalik ning tore, et oleks. Nende teadmiste põhjal tuleb kooli taristut hallata ja teha juhtkonnale ettepanekuid, mida on juure vaja, millega töö käib ja mis on ebavajalik. Kooli juhtkond vaja nõu, milliseid seadmeid eelistada. Näiteks kui ühiselt saab otsustatud, et koolil oleks juurde vaja ühe komplekti jagu tahvelarvuteid, siis on vaja ka ühiselt otsutada, millised need tahvelarvutid olla võiksid ja mis nõuetele need vastama peaksid.

 

  1. Minu suurim edu-elamus oma töös seoses haridustehnoloogiaga ja taristuga;

Minu suurim eduelamus seoses haridustehnoloogia ja taristuga oli esimesena kindlasti see kui kõikidesse kooli tahvelarvutitesse sai loodud dropbox, gmail kontod, need kõikidesse tahvlitesse laetud, sisse logitud, esimene ports appe ka laetud. See oli päris suur hulk tööd. Edasised väiksed võidud on olnud pigem need kui kollegid tulid minu käest küsima väiksed küsimusi. See näitas, et nad olid juba enne kodus uurinud, planeerinud ja tegutsenud, et tunnis mõnda IKT vahendit kasutada, aga teele oli tulnud väike komistuskivi, millest ma sain neid üle aidata. Tihti olid need stiilis, et kas sa saad seda korra testida, mis oli äppide laadimise konto parool.

 

  1. Minu suurim väljakutse HT rollis – taristu valdkonnas

Tunnen, et minu suurim väljakutse on kindlasti see, et kuidas püsida kursis kõige uuemate uuendustega tehnoloogia maastikul, sest oluline ei ole olla kursis ainult sellega, mis teised koolis eestis teevad, vaid ka sellega, mis toimub üle maailma koolides, kuhu suundub tehnoloogia areng üldiselt ja mis on need lahendused, mis võib olla massidesse ei jõua, aga koolis kasutamiseks oleksid ideaalsed.

 

Kodutöö juhendi leiab siit: http://taristuseminar.blogspot.com.ee/2012/09/esimene-kodutoo.html

Tahvlite seadistamine 2014. a alguses

Advertisements

One thought on “Haridustehnoloogilise taristu seminar – 1.kodutöö

  1. Pean nõustuma sellega, et suureks väljakutseks haridustehnoloogile võiks olla kõigi nende uuendustega kaasaskäimine niivõrd kiiresti arenevas maailmas. Ja tõepoolest mitte ainult Eestis toimuval ei tuleks silma peal hoida vaid ka välismaal – ennekõike tulevad mitmed uuendused ja kasutatavad seadmed ning meetodid mujalt kui Eestist.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s