Digitaalse meedia sisutootmine kodutöö nr 1

Töö juhis: https://digitaalnemeedia.wordpress.com/2015/10/02/esimene-kodune-ulesanne/

Kuna ma ei tööta koolis, siis lähenesin ülesandele loovalt ja võtsin mõned reiside pildid, mis mul arvutis olid ja proovisin teha mereäärset monumentide ladu ehk siis idee oli mereäärsele pildile kokku tuua palju erinevaid monumente.

Tausta pilt on minu tehtud Eestis Nõval, Pirogovi pilt on Tartus Pirogovi väljakul olevast kujust ja korvpalliga skulptuur asub Belgradi spordihalli ees ja selle pildi autor on Hoongi Min. Plaanis oli kasutada rohkem pilte, aga töö käigu selgus, et see on töömahukam kui ma planeerisin ja seetõttu jäi pildile ainult kaks monumenti.

Alustasin sellest, et muutsin kõigil piltidel natuke värve. Korvpalli pildil soovisin välja tuua selle sinist värvi, Pirogovi tegin natuke hallimaks ja taustal tõin samuti esile sinist taeva tooni.

Seejärel asusin kujusid pildilt välja lõikama. Iga üks omal kihil. Kuigi olin proovinud valida pilte, kus kuju tuleks taustast rohkem esile, siis selgus, et arvuti “näeb” ja saab värvidest natukene teistmoodi aru kui mina. Palju oli tegemist sellega, et välja ei jääks osad, kus päike paistab peale ja servad. Pirogovi kujul kustutasin ära ka Pirogovi nime ja aastad.

Seejärel asusin neid taustapildile seadma. Korvpallil muutsin ka tema suunda ja kallet, et see liivarannale paremini sobiks.

Kui pilt oli enam-vähem valmis, siis hakkasid mind häirima taevas olevad lennukite jäljed ja proovisin neid hajutada/kustutada.

Samuti pidin aluse suurust muutma, sest üks piltidest oli teistest tunduvalt suurem ja seetõttu oli servades tausta (või selle puudumist) näha.

Mõtlesin, et esemete välja lõikamine pildilt ei saa nii keeruline olla kui see enne tundus ja tegin uue katse ühe konna pildiga. Konna pildi värve olin juba kohendanud selle tegemise aegu. Proovisin eelnevalt objekti järjest aktiivseks tegemise asemel järjest tausta kustutamist ja nii oli  see tõesti lihtsam.

Lisasin alla nurka oma nime ja aasta.

Valmis pilt suurelt, väikselt (kõrgus 500px) ja paint.net fail, kus on kõik esemes erineval kihil, et neid oleks soovi korral lihtne veel muuta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s