Neljas teema: õppematerjalide koostamine nutiseadmetele

https://oppematerjalid.wordpress.com/2016/03/22/neljas-teema-oppematerjalide-koostamine-nutiseadmetele/

Kuigi olin Socrative’st varem kuulnud ja näinud selle õpilase poolt kõrvalt, siis otsutasin selle ülesande käigus, siis Socrativega täpsemalt tutvust teha.

Konto loomise sai õnneks asendada Goole kontoga sidumisega kuigi tegutsemiseks oli vaja täita siiki oma andmetega ankeet, aga see on tühiasi uue parooli ja kasutajanime mäletamise kõrval. (Oma arvuti teab, aga probleeme tekib kui on teinekord vaja kuskil mujal kasutada).

Esimene leht oli küllaltki lihtne. Kus saad valida tegevuse, millega alustada. Mul ühtki küsimust veel ei olnud, seega alustasin küsimuste loomisega. Kõik on küllaltki intuitiivne. Sai luua avatud küsimusi, valikvastustega ja ka õige/vale valikuga. Mulle meeldis, et elementaarsel tasemel oli ka matemaatikale ja keemiale mõeldud ehk sai lisada astmeid ja väikseid sümboleid tähekõrvale alla. Kui küsimused loodud, siis läks põnevaks. Läbi viimise variante tunnis on mitmeid: Lithe test küsimused tulevad järjest, exit-ticket, kus on näha õpilaste progress ja Space Race. Space Race on äge, sest on näha õpilaste/meeskondade punkte, kuidas kellelgi läheb. Testisin ükssarvede varianti sellest.

Kuna mängisin üksi, siis liikus ainult üks ükssarv edasi.Capture2

Veel oli hea, et pärast olid tulemused ja vastused salvestunud ning saab näha kuidas keegi vastas.

Capture3

Nüüd pärast selle katsetamist kahetsen, et selleni varem ei jõudnud. Keskkonnast socrative kuulsin esimest korda juba ju 2 aastat tagasi. Oleks ma siis aru saanud kui äge see oleks olnud, siis oleks see vist täna minu lemmikkeskkond.

Põhjuseks on keskkonna intuitiivsus, lihtsus, visuaalne ilu, õpilastele interaktiivsus ja õpetajale lihtne variant õpilaste progressi jälgida.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s